__________________________________Vítej Dobrodruhu________________________________________

Pýcha a Předsudek

22. ledna 2007 v 17:13 | Lily |  Filmy
Příběh filmu Pýcha a předsudek, který je adaptací klasického románu o lásce a nepochopení z pera Jane Austen, se odehrává ke konci 18. století v třídně uvědomělé Anglii. Pět sester Bennetových - Elizabeth neboli Lizzie, Jane, Lydia, Mary a Kitty - vyrůstalo celý život pod vlivem své matky a její obrovské snahy najít každé z nich vhodného manžela a zajistit jim tak pohodlnou budoucnost. Kurážná a inteligentní Elizabeth se však snaží žít s trochu širšími perspektivami, v čemž má plnou podporu svého milujícího otce. Když se v blízké rezidenci ubytuje zámožný a svobodný pan Bingley, Bennetovi jsou ihned na nohou. Vzhledem k tomu, že do jeho okruhu přátel patří celá řada mladých důstojníků domobrany, nemusí se sestry Bennetovy už tolik bát, že by měly nedostatek nápadníků. Zatímco nejstarší dcera Jane je odhodlána získat Bingleyho srdce, Lizzie se setká s pohledným a zdánlivě snobským panem Darcym. Přestože se vídají často, nejsou výsledky jejich setkání nijak povzbudivé. Lizzie se stále více přestává zamlouvat představa, že by měla přijmout nabídku ke sňatku od vzdáleného příbuzného, pana Collinse a za podpory svého otce - a k nemalému šoku matky i samotného Collinse - jeho návrh odmítne. Když až dosud přátelský pan Bingley náhle odjede zpátky do Londýna, čímž Jane velmi raní, dává Lizzie Darcymu vinu za to, že k jejich rozchodu přispěl. Krize nejmladší sestry Lydie jí však brzy otevře oči a Lizzie si konečně uvědomí, co k němu doopravdy cítí. Následný příval emocí nenávratně změní každého z hrdinů příběhu a přiměje Bennetovy i všechny v jejich okolí, aby si uvědomili, co je v životě nejdůležitější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vesper vesper | 22. ledna 2007 v 18:44 | Reagovat

Jeden z mích nejoblíbenějších filmů. Filmaři podle mě dobře vystihli všechny chraktery postav. Knížku bych nazvala královnou všech románů.

Ještě tě musím trochu otravovat a zepta se: Dáš sem dnes pokračování knihy?

2 Lily Lily | 22. ledna 2007 v 19:11 | Reagovat

Vesper: Pokračování jsem tam už hodila, i když je dnes trochu krátké. Film pýcha a předsudek byl doopravdy moc dobrý. Tak jako asi většina lidí (mužské pohlaví vyjímaje) jsem se zamilovala do pana Darcyho. Myslím si, že jak v knize, tak ve filmu je úžasná jeho proměna.

3 PinkandFluffy PinkandFluffy | Web | 21. února 2007 v 20:15 | Reagovat

Achjo, pan Darcy - nemluvě o tom, že ten herce je děsně sexy (takovým příjemným způsobem).

Pro mě byl tenhle filmy určitě událostí roku.

4 Gmogna Gmogna | 5. února 2008 v 21:21 | Reagovat

Čím to je, že na ten film se i podesátý podívám ráda???:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama