__________________________________Vítej Dobrodruhu________________________________________

Skleněné peklo

22. ledna 2007 v 18:07 | Lily |  Knihy
Bylo prosincové ráno. Sobota. Neměla jsem co na práci, a tak jsem se rozhodla přečíst si nějakou knihu. Vydala jsem se do pracovny, abych si něco vybrala z knihovny, která patřila otci. Téměř hodinu jsem se jimi probírala, než mě zaujala staře vypadající kniha. Po pár stránkách mě děj pohltil, a tak to zůstalo až do konce. Všem bych tuto knihu ráda doporučila, protože je plná vtipu, napětí a akce.
Skleněné peklo napsal Thomas N. Scortia s Frankem M. Robinsonem. Vydáno bylo v roce 1974. Vypravěčem je v knize několik postav, tudíž můžete vše vidět z mnoha pohledů.
Děj se odehrává v jednom z nejvyšších mrakodrapů, který kvůli porušeným požárním předpisům zachvátí požár. Oheň, jako šelma, postupně roste a sílí. Pro každou postavu, ať už je to architekt Craig Barton, požárník Infantino, narkoman Jesus a nebo jeho matka Albina, nastává boj o záchranu budovy, ale i vlastního života. Zbývá jen doufat, že požár, tak jako každá šelma, jednou zhyne.
ÚRYVEK
Každá šelma má svůj čas a místo zrození. Pro oheň to bylo pozdní odpoledne v malé místnosti ukryté hluboko uvnitř jednoho z nových mrakodrapů rozsetých po velkoměstě. Byla to důležitá místnost - třebaže ji návštěvníkům během častých prohlídek budovy nikdy neukazovali - a měla nedefinovatelný pach, který je pro místnosti tohoto typu charakteristický. V místnosti byl také o něco větší nepořádek než obvykle. Když se dveře místnosti otevřely, bylo krátce po páté hodině odpoledne; proto zablikala stropní žárovka. Následovala dlouhá pauza, zvuky charakteristické pro stěhování věcí, pak zhasnutí vypínače a světla pohasla. Ve světle linoucím se z chodby zamžikaly oči a zběžně místnost několik vteřin prohlížely. Pak světlo z chodby na chvilku zastínila ramena, dveře se zavřely a místnost byla pohlcena temnotou. Ne však úplnou tmou. V jednom rohu místnosti doutnala malá jiskra živená kouskem bavlněné látky- pupeční šňůra šelmy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama