__________________________________Vítej Dobrodruhu________________________________________

Návrat do cold mountain

25. února 2007 v 19:44 | Lily |  Filmy
Návrat do cold mountain je můj oblíbený film. Zčásti je to kvůli faktu, že v něm hraje má nejoblíbenější herečka (Nicole Kidman) a ostatní herecké obsazení je skvělé a zčásti díky strhujícímu příběhu o lásce a krutosti tehdejší doby.
Děj se odehrává v Severní Karolině. Ada (Nicole Kidman) přijíždí do Cold Muntain se svým otcem, kterého už unavoval ruch velkoměsta. Tam se postupně sbližuje s Inmanem (Jude Law- /Btw: žeru jeho počáteční rozpaky!/). Ten se však náhle i s ostatními muži z města připojuje k vojsku konfederace v právě začínající občanské válce.
Jak se boje protahují, dopisy zůstávají bez odpovědi a množí se pochybnosti. Děj se ubírá novým směrem ve chvíli, kdy umírá Adin otec. Ada, která se učila hraní na klavír a četbě, neví o skutečném životě téměř nic. Až do té doby, kdy se před její farmou objeví nedůtklivá tulačka Ruby, žije jen na úkor svých přátel a z peněz, které jí vynesly předměty, které rozprodala. Z naprosto rozdílných žen se stávají přítelkyně, které společně skládají zkoušky, které jim život připravuje.
Zraněný voják Inman se ze strachu o bezpečí své milované Ady vrací válkou zpustošeným Jihem zpět na její farmu na Cold Mountain. Na každém kroku jeho trnité a strastiplné cesty se setkává s otroky a rebely, odráží útoky vojáků a lovců lidí a nachází nenadálé spojence i nebezpečné nepřátele.
Čím blíže se k sobě Inman a Ada dostávají, tím spletitějším se stává jejich společný příběh o touze po domově, míru a lásce uprostřed pekla Americké občanské války...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama