__________________________________Vítej Dobrodruhu________________________________________

Od začátku

24. února 2007 v 11:11 | Lily |  Roswell
Ve vzdálené části naší galaxie vládl pěti planetám jediný král - Zan. Žil se svojí ženou Avou, druhým nejmocnějším Rathem a sestrou Vilandrou - dohromady tvořili Královskou čtyřku. Naneštěstí Zan provedl změny příliš rychle a Khivar se ho pokusil svrhnout. Tím začla válka. Do Khivara se zamilovala Vilandra, ale jejich vztah udržovala v tajnosti.

Ze Země byli uneseni lidé, a před tím než byli navráceni, jim byly odebrány vzorky DNA. Za použití Gandaria byla lidská DNA smíchána s DNA naklonovanou z Královské čtyřky, aby vytvořili čtyři mimozemsko-lidské hybridy. V inženýrském procesu byl humanoidní vzhled klonů upraven do lidské podoby v její nejvyšší formě, a navíc dostaly síly, které zbytek lidstva nebude vlastnit ještě pár tisíciletí.

Khivar navrhl vytvořit příměří, takže ho Vilandra zavedla do království, ale on ji zradil a Královskou čtyřku zabil. Po jejich smrti byli hybridi vysláni na Zem se čtyřmi dospělými mimozemšťany a granolitem, ale jejich loď byla poškozena a zřítila se v Roswellu, roku 1947.

Při nehodě zemřeli dva dospělí mimozemšťané a další dva byli odvezeni armádou společně s inkubačními moduly, ve kterých přebývali hybridi. Kapitán Carver byl rozčarován tím, jak armáda vše zamaskovala, a pomohl dvěma dospělým mimozemšťanům uniknout i s moduly. Ti ukryli první moduly v horách okolo Roswellu s granolitem a druhé zanechali v kanalizaci v New Yorku. Z nějakého důvodu byli dopadeni FBI. Když oba utekli, jednomu pomohl indián z kmene Mesaliků, Říční pes, který mu dal jméno Nasedo.

Nasedo se zúčastnil indiánského rituálu, který mu rozhodil Rovnováhu, ale Říční pes ho vyléčil léčivými kameny. Nasedo se spřátelil s Athertonem, který vydal v roce 1955 knihu nazvanou "Among Us" ("Mezi námi"), kde psal o všem co věděl o mimozešťanech na Zemi. Nasedo zabil Athertona v roce 1959 pravděpodobně kvůli tomu, aby ochránil své tajemství. Zabil také Sheilu, ženu Everetta Hubblea. Po její smrti Hubble započal šílené pátrání po mimozemšťanech. Zaníceným lovcem mimozešťanů byl také šerif Jim Valenti Sr..

V roce 1959 Valenti Sr. viděl fotku mrtvoly, která měla na sobě stříbrný otisk. Tím mrtvým byl pravděpodobně Atherton a tato fotka šerifa navnadila začít pátrát po mimozemském životě. Hubble a Valenti v roce 1972 našli v silu povaleče. Hubble si byl tak jistý, že je to Nasedo, a tak ho zastřelil. Ale Nasedo to nebyl a Valenti byl obviněn za střelbu, diskreditován a zbaven odznaku.

Mezitím, Khivar vyslal tým, který měl získat granolit a zabít Královskou čtyřku. Přistáli na Zemi v roce 1950. V jejich čele stál Nicholas v těle 12 letého chlapce. Nemohli se přeměňovat, pravděpodobně protože neměli granolit a museli žít v lidských slupkách, proto název Kůže. Dalších 50 let strávili zjišťováním informací o lidské kultuře, pronikáním na politické posty a většina z nich hledáním Královské čtyřky a granolitu.

V roce 1989 vylezli tři hybridi z prvních inkubačních modulů jako šestileté děti. Max a Isabel instinktivně věděli, že jsou sourozenci, byl s nimi ještě Michael. Když šli po silnici jelo kolem auto a lidé, kteří vzali Maxe a Isabel, Diane a Philip Evansovi, je později adoptovali. Michael se schoval když auto příjíždělo, a tak se stal svěřencem státu. Vyrůstal se svým pěstounským otcem, Hankem, který byl opilec a násilník.

O něco později vyšla z inkubačního modulu i Tess, čtvrtý mimozmšťan, za přítomnosti Naseda, který ji vychovával odděleně od ostatních. Naučil ji jak se nabourat do cizích myšlenek. Pravděpodobně po tom, co Tess vylezla z modulu se Nasedo dohodl s Nicholasem a Khivarem, že Khivar dostane Maxe, Isabel a Maxovo dítě i s granolitem. Co za to Tess a Nasedo měli dostat není jasné. Ve stejné chvíli jako první hybridi vyšli z modulů i čtyři opuštění hybridi v New Yorku.

Když vyrůstali, nevěděli o svém mimozemském dědictví nebo o událostech, které jsou s jejich existencí na Zemi spojeny. Zjistili, že mají schopnosti manipulovat s molekulární strukturou a umějí se napojit na lidi, ale stále nevědli nic o existenci granolitu. Max, Michael a Isabel se rozhodli, že musí svůj mimozemský původ zatajit. Své schopnosti používali jen aby si ulehčili život, ale v roce 1999 byli postaveni před těžkou zkoušku.

Při přestřelce v rodinné restauraci Crashdown Café byla postřelena Liz Parker. Max a Michael tam zrovna jedli, a tak Max Liz běžel rychle pomoct. Použil svou schopnost manipulovat s molekulární strukturou a vyléčil ji, čímž ji zachránil život. Od této chvíle k sobě byli přitahováni. Střídavě odolávali a nechávali se strhnout přitažlivostí toho druhého. Maxovo léčení dočasně zanechalo na břiše Liz stříbrný otisk, což jen tak nepřešla a zajímala se o to.

Max Liz prozradil svůj mimozemský původ a přiznal, že i Isabel a Michael jsou mimozemšťani. Liz to později řekla své nejlepší kamarádce, Marii DeLuce. Střelba vyvolala podezření u místního šerifa Jima Valentiho Jr.. Ve snaze zjistit víc o Maxovi, Valenti odhalil Liz existenci dalších stříbrných otisků ruky, zanechané na lidech, které zabil Nasedo, ačkoliv teď o Nasedovi nikdo neměl ani tušení. Samotná existence stříbrných otisků ruky vyvolala rozruch. Do Roswellu přijela agentka Kathleen Topolsky jménem speciální jednotky FBI. Valenti se pokoušel zjistit kdo Max doopravdy je přes svého syna Kylea, který se s ním spřátelil.

Když Max začal pracovat v místním UFO Centru, objevili Athertonovu knihu a později v jeho domě i přívěsek, který je zavedl k Říčnímu psovi, od kterého dostali léčivé kameny. Říční pes je také zavedl do jeskyně, kde Nasedo nakreslil symboly. Pak měli Max a Liz autonehodu při které byl Max ošklivě zraněn. Liz a Maria přesvědčily jejich kamaráda Alexe Whitmana, aby zaměnili jeho krev s krví Maxe, takže Maxův mimozemský původ nebyl odhalen v nemocničních testech. Tím se Alex stal dalším člověkem, který znal pravdu.

Po mnoha letech se Everett Hubble vrátil do Roswellu a stále hledal Naseda. Setkal se s Maxem na konferenci v UFO Centru a po tom, co slyšel o střelbě a Liz v Crashdown Café, si o Maxovi myslel, že je Nasedo. Protože stále toužil Naseda zabít, pokusil se zastřelit Maxe na nyní opuštěném motorestu, kde zemřela jeho žena. Michael zbavil Hubblea zbraně a Max se s ním pral dokud Hubblea nezastřelil šerif Valenti. Ten také dostal Michaela a Maxe odtuď pryč dřív, než se tam objevili další policisté.

Nasedo a Tess se navrátili do Roswellu. Svojí pravou identitu ihned neodhalili, ale nakonec se objevila Tess a zavedla ostatní až ke knize, napsané v jejich mimozemském jazyce. Vrátila se i agentka Topolsky, protože jim chtěla sdělit informace o spiknutí, které připravovala speciální jednotka FBI. Měla sebou oválný kámen, mimozemský artefakt, který jim chtěla dát. Konflikty, které vznikly díky příchodu Naseda a Tess, způsobily, že Maxe odhalil agent Pierce z FBI. Po strašném mučení a utrpení byl Max ostatními zachráněn. Valenti konečně zjistil pravdu o Maxovi, Michaelovi a Isabel.

Michael použil své schopnosti a zabil agenta Pierce, když chránil Maxe a Valentiho. Kyle byl nešťastnou náhodou postřelen svým otcem a zpátky k životu ho přivedl Max. Když byl střelen Nasedo, vyléčili ho léčivé kameny, a poté na sebe vzal identitu agenta Pierce. Konečně se také dozvěděli, z vzkazu od pravé matky Maxe a Isabel, že byli vytvořeni. Řekla jim také o vztazích mezi nimi, válce a kralování.

zdroj: roswell.unas.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama